Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) № 14 Олександрійської міської ради Кіровоградської області

Сторінка музкерівника

МУЗИЧНИЙ КЕРІВНИК

Ткачук Вікторія Юріївна

Освіта: неповна вища.

Педагогічний стаж роботи: 26 років.

Кваліфікаційна категорія: «вихователь-методист»

На посаді музичного керівника з 1999 року

«Музикотерапія для дітей дошкільного віку»

Музична терапія- засіб корекційно-лікувального та розвивального впливу на дітей

"...в руках педагога є могутній засіб попередження грубості,безсержечності, морального безкультуря - це лікування музикою".  В.Сухомлинський.

Музикотерапія- це контрольоване використання музики в лікуванні,реабіліпації, освіті та вихованні дітей та доросли. Музикотерапія є одним з найдавніших методів лікування. Музикою можна регулювати  свій душевний стан, а можна зцілювати і фізичні недуги. Сама людина є унікальною системою коливань рухів (вібрацій). Будь-якому органу і системи нашого організму в здоровому стані притаманне особливе поєднання гармонійних коливань, просто кажучи- нот. Еоли людина захворіває, в мелодії його тіла звучать фальшиві ноти.

Сприятливий вплив класичної музики

Музикотерапія- це один із самих безпечних і доступних способів лікування і запобігання багатьох захворювань.

Правильно підібрана музика здатна поліпшити обмін речовин,привести в норму ритм дихання,тиск,пульс і в цілому зробити благотворний вплив на весь організм.

Дитячий організм більш чутливий до всіх видів впливів і класична музика є воістину цілющим засобом,яке здатне зробити дитину здоровішою.

Особливий вплив справляє музика на психічний стан дитини. Зберыть колекцію улюблених творів,які діють заспокійливо або піднімають настрій, і включіть їх до прослуховування в дитячий розпорядок дня. Такі емоційні розвантаження сприятимуть релаксації, відновлюнню сил, гарному настрою та самопочуттю, розвитку уяви.

У вашій музичній "аптечці" оовязково повинні бути Моцарт,Бетховен,Бах,Шуберт,Шуман,Чайковський. Класична музика діє рослабляюче,знімає втому,заспокоює,покращує настрій і сон,підвищує здатність до інтелектуальної діяльності і навіть зміцнює імунний захист організму.

Класика має відновлювальні властивості

— Чому з-поміж усіх творів  треба віддавати перевагу класичній музиці? – спитаєте ви.- Високочастотні звуки (спів птахів, класична музика, колискова матері) мають творчий вплив, низькочастотні (крик, шум вулиці, рок) — руйнівний. У ході експерименту вчені виявили, що за сприятливим впливом на дитину лідирують колискова матері та класична музика (1 і 3 місце), а дитячі пісеньки посідають тільки 7 місце.

Класична музика має чудодійну відновлювальну властивість. Адже її виконують на інструментах, вироблених із натуральних матеріалів, вібрація яких і створює цей гарний, заспокійливий тон. Але головне все ж таки те, що класична музика досконала в усіх аспектах. Мелодія, ритм, гармонія, духовність, ідея… Тільки класична музика робить не точковий вплив на кору головного мозку, а впливає на  всі його ділянки. Можна сказати, що вона буквально «дихає» в унісон із центральною нервовою системою людини – і структурує (очищує від перекручувань на інформаційному рівні) весь рідинний склад організму, адже людина складається на 80% із води.

Найчастіше  потрібна спокійна музика, тому що в наш час навіть маленькі діти залучені в гонку під назвою життя..

Добре, якщо діти частіше слухатимуть веселу класичну музику з дитячих альбомів Чайковського, Дебюссі, Хачатуряна, Свиридова, Сен-Санса, Мусоргського… зі звуками природи.

Терапевтична дія надає також спеціальна музика — записи природних звуків (шум прибою, дзюрчання струмочка, шелест листя, шум дощу, стрекотіння цвіркунів) у поєднанні з класичною, гітарної, мелодійної інструментальної музикою, дзвоном.

Дуже корисно слухати аудіозаписи з композиціями, складеними зі співу птахів у поєднанні з класичною музикою, церковним співом. Вчені встановили, що пташиний спів допомагає заспокоїтися, розслабитися, протистояти стресу і багатьом нервовим розладам, нормалізує всі біологічні процеси в організмі.